Navigation>
ET

Tuletundlikkus ja tuldtõkestavad materjalid

21/02/2022
                        Fipro tulekindlad mineraalplaadid

Kõik ehitised peavad vastama tuleohutusnõuetele ning ehitus-, sisustus- või mööblivaldkonnas tegutsevad inimesed puutuvad kokku teemaga, kus on vaja teada materjali tuletundlikkust ning klassifikatsioonile vastavust.

Tuletundlikkus on hoones kasutatud materjali omadus tulega kokku puutudes süttida, eraldada soojust, levitada tuld, eraldada suitsu, mürgiseid gaase ning põlevaid tilku.

Tuletundlikkuse klassifikatsiooni süsteem:

A1, A2, B, C, D, E, F on põhiklassifikatsioon (kuidas materjal käitub tulega kokku puutudes – süttib, eraldab soojust, levitab tuld);

s1, s2, s3 on täiendav klassifikatsioon suitsu tekke alusel ning

d0, d1, d2 on täiendav klassifikatsioon põlevate tilkade ja/või osakeste alusel.

Puidupõhiste toodete kõrgeim tuletundlikkuse klass on B-s1, d0 :

B – ehitise osa, mis on tuletundlik, kusjuures tuletundlikkus väljendub süttivuses ja eriti vähesel määral suitsu eraldumises ning põlevaid tilku ega tükke ei esine;
s1 – ehitise osa, milles suitsu moodustumine (eraldumine) on eriti vähene;
d0 – ehitise osa, milles põlevaid tilku või tükke ei esine.

Meie materjalivalikus on b-s1, d0 tuleklassiga saadaval MDF;  Alucoil, Garnica, Fipro tooted; Pfleiderer laminaadid ja Homapal metalliklaminaadid ning kompaktlaminaadid (al 8mm).

Evakuatsioonialadel on nõutud kõrgeim (A2) klass, millele vastavalt saame pakkuda Homapal A2 lahendust, mis koosneb komposiitplaadist ning kindlast MAT või NAT pinnaga dekoorivalikust.

Kui vajad oma järgmises projektis tuldtõkestavate omadustega materjali või komponente, võta meiega ühendust.

Viimased uudised