Navigation>
ET

Laminaatkant vs ABS kant

14/03/2024
                       

Pärast laminaadi pressimist ja detaili mõõtu lõikamist jäävad sisuplaadi servad nähtavale. Et saavutada kaunis tulemus ja kaitsta sisuplaati väliste tegurite (nt niiskus) eest, on soovitatav detaili servad katta servakandiga.

Levinuimaks servakantideks on laminaatkant ja ABS kant.

Aga millist siis valida?

Laminaatkandi eeliseks on võimalus servade katmiseks kasutada sama dekooriga laminaati, mis plaadi pealispinnal. Laminaatkandi puhul tulevad servad kandilisemad ning teravamad. Arvestada tuleb, et laminaatkandi puhul jääb servast näha pruunikas triip.

ABS kandi puhul on tegemist plastikkandiga, millel erinevaid tootjaid on väga suur valik. Sobiva ABS kandi puhul tuleb leida meelepärane ja visuaalselt pealispinnaga sobiv dekoor. ABS kante on saadaval erinevate paksustega ning mida paksem kant, seda ümaramad/pehmemad jäävad servad.

Võrreldes laminaatkandiga on ABS kant vastupidavam ja ühenduskohad vähem märgatavad. Tehnoloogiliselt hästi paigaldatud ABS kandi abil on võimalik detailil saavutada väga hea niikuskindlus (meie toodangu puhul isegi veekindlus).

Kokkuvõtvalt saab öelda, et mõlemad servaviimistlused on oma eelistega, kuid lõplik valik oleneb visuaalsest eelistusest ning detaili funktioonist. Niisketele ja tihedealt kasutatavatele aladele tuleks eelistada ABS kanti, kuid muudel puhkudel saab lähtuda visuaalsest eelistusest .

Erinevate variantidega saab tutvuda meie näidistesaalis ja küsi nõu ee.liatedtaalp@taalp

Viimased uudised