Navigation>
ET

Laminaadi hooldamine

07/04/2020
                       

Laminaadi üks suurimaid eeliseid muude materjalide ees on asjaolu, et laminaati on väga lihtne puhastada ja hooldada. Selleks ei ole vaja mingeid erivahendeid – igapäevaseks puhastamiseks sobib väga hästi vesi ja pehme pesuvahend.

Formica laminaadist valmistatud mööbel on tänu tootmisspetsiifikale vedelikukindel ning seda on väga lihtne puhastada. Parim puhastusvahend laminaadist mööblile on vesi ja pehme pesuvahend, sobivad ka majapidamis- ja klaasipuhastusvahendid. Eriti kangekaelsete plekkide puhul (rasvapritsmed, värvi- ja liimijäljed) soovitame kasutada mittekriimustavaid õrnu pastasid, hästi sobib spetsiaalselt plastiku tarbeks mõeldud puhastusvahend. Laminaadi hoolduses tuleks kindlasti vältida kangete vedelike ja lahuste kasutamist, mis oma söövitava toime tõttu kahjustavad materjali. Mitte mingil juhul ei tohi kasutada küürimisšvamme vms abrasiivseid vahendeid.

Lisaks hõlpsale puhastamisele on laminaat vastupidav aurule ning keevale veele – seega sobivad Formica laminaadid suurepäraselt kasutamiseks kohtades, kus puhtus ja hügieen on väga olulised. Formica dekoratiivlaminaat ei toeta mikroobide kasvu, mistõttu on see ka sobilik materjal haiglatesse, koolidesse, lasteaedadesse ning toiduainetega tihedalt kokkupuutuvatesse kohtadesse (köögid, toitlustusasutused).

Miks eelistada laminaati täispuidule, spoonile või looduslikule kivile?

Puit on elav materjal, mistõttu selle tekstuur ja värv võib ajas muutuda.Laminaat hoiab õige hooldamise korral enda värvi ja tekstuuri aastaid.
Puidupõhistelt ja mineraalsetelt materjalidelt tuleb plekid eemaldada koheselt, vastasel juhul imbuvad need sisse ning neid ei ole enam võimalik eemaldada. Tänu spetsiaalsele materjalitöötlusele on laminaadi pinnalt plekkide eemaldamine hõlpsam.
Puidu puhul on oluline jälgida, et ruumis ei oleks liigset niiskust. Niiske ümbrus võib materjali paisutada või muul moel selle välimust rikkuda. ABS servakandiga kanditud laminaattooted on kõrge niiskuskindlusega, mistõttu ruumide niiskussisaldus toote välimusele aja jooksul mõju ei avalda.
Looduslike materjalide poorsed pinnad on mikroobidele soodsaks elupaigaks. Laminaat ei ole poorne materjal, mistõttu puudub mikroobidel võimalus laminaadile pesitsema jääda.

Viimased uudised