Navigation>
ET

Kingitus pisikestele patsientidele

19/03/2016
                       

Plaat Detail valmistas sponsorluse korras 33 ainulaadset raamatukaruselli Formica laminaadist. Raamatukarussellid on mõeldud liikuvateks raamatukogudeks ning on kingituseks Eesti haiglate lasteosakondadele. Projekti käivitasid Eesti Lastekirjanduse Keskus ja heategevusfond Aitan Lapsi. Karuselli metallosad ja rattad valmistas meie koostööpartner metallifirma ASSI.

„Lähtusime raamatukarussellide tootmisel haiglates kehtivatest nõuetest ja lastesõbralikkusest. Ainulaadse ümmarguse ja rõõmsa disaini töötas välja EKA üliõpilane Kätlin Pesur, mida täiustasime üheskoos edasi. Pidasime silmas kasutusmugavust palatites ja liftides, kõrgeid ohutusnõudeid ja mahutavust,“ ütles raamatukarussellid valmistanud osaühingu Plaat Detail juhatuse liige Jaen Uussalu.

Formica kõrgsurvelaminaat, mis on kõrge kulumiskindlusega, kemikaalikindel ja antibakteriaalne ning kergesti puhastatav, on haigla mööbli tootmiseks väga sobilik. Formica laminaadil on ka haiglates kasutamiseks vastavad sertifikaadid.

Tallinna Lastehaiglas anti 10 karusselli pidulikult üle 15.04.2014 koos Aitan Lapsi fondi patrooni presidendiproua Evelin Ilvesega. Maikuu jooksul jõuavad ülejäänud 23 karusselli ka kõikidesse teistesse Eesti haiglate lasteosakondadesse.

Viimased uudised