Navigation>
ET

7 põhjust, miks arhitektid ja sisekujundajad valivad uste materjaliks Formica® laminaadi

20/10/2021
                       

Kui on aeg valida materjali uste jaoks, on valikuvõimalusi laialt. Formica® laminaat pakub kombinatsiooni, kus on esindatud jõudlus, vastupidavus, hügieenilisus ja pikaajaline väärtus. Need on omadused, mis teevad Formica® kõrgsurvelaminaadi disaini- ja ehitustööstuses kõrgelt hinnatuks. Formica® laminaat ühendab stiili ja vastupidavuse täiuslikuks kombinatsiooniks nii era- kui avalike ruumide jaoks

Formica Grupi Euroopa disainijuht Nina Bailey on öelnud, et uksed ei ole vaid funktsionaalsed ruumiosad, vaid mängivad interjööris võtmetähtsusega rolli ning on viimaseks lihviks, et luua lõplik ja harmoneeruv disain.

Kui valida uste materjaliks Formica® laminaadid, saad nautida järgnevaid omadusi:

 • Muljetavaldav tugevus
  Kõik Formica® laminaadid on vastupidavad plekkidele, löökidele ja kriimustustele – seeläbi on see väga sobilik tihedalt katsutavatele pindadele nagu uksed ja tööpinnad.
 • Kauakestev ja ilus
  Formica® laminaate saab kasutada kindlusega, et need säilitavad oma kvaliteetse ja esindusliku välimust aastateks. Vastupidavus on põhiline tõmbenumber avalike- ning eraruumidega tegelevatele disaineritele ja arhitektidele. Pikk eluiga pakub paremat elutsüklit kui odavamad alternatiivid ning laminaadid on lõplikult viimistletud, seega ei tekitulevikus vajadust edaspidiseks pinnatöötluseks.
 • Hügieenilsus
  Formica® laminaadid ei soodusta bakterite kasvu. Samuti ei ole vaja muretseda spetsiaalsete puhastusvahendite pärast – soe seebivesi on piisav, et säilitada laminaatide ideaalne seisukord.
 • Niiskuskindlus
  Laminaadi pind on mittepoorne, mis tagab, et kvaliteetselt valmistatud ning suletud servadega ust saab kasutada pesemis- ning riietusruumides, kartmata nende otseseid kahjustusi ja lagunemist.
 • Kuluefektiivsus ja töötlemiskergus
  Formica® laminaadid on kerged ja neid on lihtne mõõtu lõigata. Kulude, materjali ja aja säästmiseks on lisaks tavasuurusele (3050x1300mm) saadaval ka uksemõõtudes laminaate.
 • Naturaalsed pinnatekstuurid
  Saadaval on erinevad pinnatekstuurid, mis muudavad lõpptoote välimust vastavalt eelistusele.  Linewood, puregrain, naturelle on puitdekooridele eelistatud pinnad, samas on matt ühevärviliste ja puidumustrite jaoks ajatu klassika.
 • Lai valik dekoore ja mustreid
  Formica® kollektsiooni kuulub lai valik erinevaid dekoore, mille seast interjööri sobivaim leida. Laminaadilehtede kvaliteedi ja tooni järjepidevus minimaliseerib riski, et paigalduse käigus esineks värvierinevusi.

Tutvu Formica® laminaatidega siin.

Kui soovid oma järgmises projektis kasutada uste materjaliks laminaati, saad päring ee.liatedtaalp@taalp .

Viimased uudised