Navigation>
ET

Uksed disainelemendina

26/04/2022
                       

Sõltumata sellest, kas töötad väikse või suure projekti kallal, omavad uksed ruumitunnetuse kujundamisel võtmerolli.

Kõrgsurvelaminaatide lai värvi- ning mustrivalik pakub piiramatuid lahendusi uste disainimiseks.

Erinevad puidumustrid täiendavad üksteist, efektsete silmapaistvate uste kasutamine aitab kaasa selgele suunaleidmisele ning laminaadi mitmekülgsus materjalina loob meeldejäävaid lahendusi.

Lisa oma järgmisesse projekti efektsus kasutades uksi funktsionaalsete disainelementidena.

Meeldejäävad puidumustrid

Erinevad puidusüüd täiendavad üksteist ja on abiks silmapaistvate elementide loomiseks.  

Seedripuu mustrid pakuvad kontrastset puidusüüd, mis on nähtav suhteliselt kaugelt. Tagasihoidkuma tulemuse saavutamiseks on saarepuu, mille puidusüü väiksema ulatusega ja peenem. Kõige populaarsem puidumuster on endiselt tamm oma selge puidusüü ning traditsioonilisusega.

Formica Grupi disainijuht Nina Bailey on öelnud: „Tamm on alati kõige populaarsem puit, kuid Euroopas on hakanud populaarsust koguma pähkel. Erinevad moodsad pähklitoonid sobituvad hästi klassikaliste pähkli stiilidega.“

Nina sõnul on UK ning Euroopa põhjapoolsematel aladel kontoriruumide ustel trendikaks muutunud külmad hallikad puidumustrid.

Selge ja edukas suunaleidmine

Kõrgsurvelaminaadi kasutamine on suurepärane lahendus kasutamaks uksi nii, et ruumid oleksid kergesti ja selgelt leitavad haiglates, koolides ning muudes avalikes ruumides.

Uksi disainides on võimalik muuta need ruumides orienteerumisel funktsionaalseteks elementidest, kus erinevad värvid ja mustrid tähistavad kindlaid ruume ja funktsioone. Just seoses pandeemiaga on erivärvi ja -mustritega uste kasutamine kaasa aidanud sellele, et inimesed ei uita suunatult mööda koridore.

Meeldejäävad lahendused

Laminaadi mitmekesisus aitab disaineritel mängida võimaluste ja lahendustega.

Laminaadi poolt pakutav disainivabadus ja materjali töötlemiskergus ei sea piiri, et tuleks jääda traditsioonilise ukse kuju juurde. Laminaadist detailide puhul on võimalik projekti vajadustest lähtuvalt erinevate kujude ja suurustega eksperimenteerida.

Valikus on Formica, Arpa, FENIX, Pfleiderer ja Homapal laminaadid, mis loovad lõputuid võimalusi uste disainimiseks.

Viimased uudised