Navigation>
ET

Kõrgsurvelaminaadi kasutusviisid eramudisainis

14/12/2022
                       

Interjööri kontseptsiooni luues on mitmeid faktoreid, millele mõelda. Esmalt – kuidas luua ruum, mis on praktiline ning ka esteetiliselt kaunis. Lisaks samal ajal tagades, et kasutatavad materjale on lihtne hooldada, need on vastupidavad ja sõbralikud.

Koduomanikud üha enam otsivad eritellimusel valminud  disaine, mis looksid ruume, mis peegeldavad just nende olemust ja individuaalset stiili. Siinkohal otsustatakse kõrgsurvelaminaadi kasuks aina enam, hinnates kõrgelt laminaadi laia kasutusspektrit.

Kõrgsurvelaminaat on paberil põhinev vastupidav materjal, mis võrreldes teiste kulukamate looduslike materjalidega, on määrdumisele ja üldisele kulumisele vastupidavam. Laminaadi hooldamiseks on vajalik vaid niiske lapp – pole vaja vahatamist, poleerimist ega eritöötlusi ning värv ja muster säilitavad oma algse välimuse.

Kõrgsurvelaminaadi mitmekülgsus võimaldab disaineritel siduda seda mis tahes oma kontseptsiooniga – laminaati on kerge lõigata, töödelda ja paigaldada. Lisaks on võimalik postformimine, mille tulemusel luua mööblile ja muudele kasutusaladele ilusaid kumerusi.

Olenemata sellest, kas klient otsib rahulikku naturaalete toonide paletti, eelistab sügavat sinist ja marmorit või üleni erkkollast – kõrgsurvelaminaadi laiast valikust leiab kõigile sobiva lahenduse.

Siin on vaid mõned viisid, kuidas arhitektid, disainerid saavad kõrgsurvelaminaati elamuprojektides kasutada:

  • Uksed

Tihtipeale võivad uksed saada vähem tähelepanu, kui nad väärivad. Kogenud arhitekti või disainihuvilise silm teab, kui olulised on uksed üldise esteetika jaoks – olgu need siis uksed disainelementidena või toon toonis peidetud uksed.

Kõrgsurvelaminaadiga uksed on tugevad, määrdumis- ja niiskuskindlad. Naturaalsed tekstuurid muudavad uksed välimuselt ja tundelt kutsuvaks.

  • Tasapinnad ja taustseinad

Silmapaistev taustsein lisab ruumi värvi ja põnevust – kõrgsurvelaminaat on selleks väga hea materjal. Plekkidele ja niiskusele vastupidavus ning hügieenilisus teevad sellest köögi ja vannitubade jaoks väga sobivaks materjaliks.

Elamutes on köögitasapinnad väga tihedalt kasutatavad alad, seades kasutatavatele materjalidele nõude olla vastupidav ja stiilse välimusega. Köök pole vaid toiduvalmistamise koht, vaid ka koosviibimise ja meelelahutuse ruum. Tasapind on ruumi esteetikas üks keskseid elemente ning peaks elegantselt sulanduma disaini.

Hoolimata sellest, milline on kliendi maitse, on olemas kõrgsurvelaminaadist tasapind, mis tema ootused täidab.

  • Mööbel

Kivi, marmori ja täispuidu asenduste otsimisel on kõrgsurvelaminaat väga populaarne valik.

Laminaadi kasuks otsustamine ei tähenda järeleandmisi kvaliteedi või esteetilise välimuse osas, vaid saadakse mitmeid olulisi eeliseid – kulutõhus tootmine, väiksem süsinikujalajälg, mitmekülgsus detailide kuju osas ja disainivabadus.

  • Suuremõõtmelised sisutuselemendid

Puidumustritega kõrgsurvelaminaatide populaarsus üha kasvab, sest võrreldes naturaalse puiduga, pakub laminaat pidevat ühtset tooni ja mustrit.  Peale selle säilitab laminaat oma algse värvi ja struktuuri, ilma et seda oleks vaja uuesti töödelda.

Pilkupüüdvatest suurtest kappidest vastupidavate seinapaneelide garderoobide ja köögimooduliteni – kõrgsurvelaminaadi värvide, puidu- ning kivimustrite valik avab siinkohal ukse loomingulisuse laia maailma.

Kui soovide lisainfot kõrgsurvelaminaadi, selle omaduste ning töötlemise kohta, oleme hea meelega abiks.

Viimased uudised